dnes je 25.2.2024

Input:

Pronájem či prodej za symbolickou cenu 1 Kč

31.8.2012, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Je možné využít cenu 1 Kč a za ni pronajímat či prodávat?

Dotaz:

Moc nerozumím tomu, když se v televizi dozvídám, že někdo pronajal či prodal něco za symbolickou 1 Kč. Neplatí tu cena obvyklá?

Odpověď:

Pokud jde o použití ceny obvyklé pro účely DPH, jsou tyto případy stanoveny v § 36a platného znění zákona o DPH, v ostatních případech, kdy se povinně ze zákona cena obvyklá nepoužije, je základem daně částka, kterou prodávající

Nahrávám...
Nahrávám...