dnes je 3.10.2023

Input:

Penzijní fondy mají povinnost uvádět rizika spoření

24.10.2012, Zdroj: VládaDoba čtení: 2 minuty

Vláda schválila nařízení, které upraví informační povinnost poskytovatelů doplňkového penzijního spoření a důchodového spoření vůči jeho účastníkům.

Nový povinný informační dokument bude určen pro zájemce a účastníky důchodového nebo účastnického fondu. Jeho cílem bude informovat o způsobu investování fondu a rizicích s ním spojených.

Vzhledem k tomu, že charakter finančních produktů II. a III. penzijního pilíře je blízký kolektivnímu investování, je nezbytné, aby účastníci těchto pilířů obdrželi všechny relevantní informace pro jejich rozhodnutí.

Premiér Petr Nečas považuje za klíčové informování účastníků důchodového spoření. „Penzijní společnost bude povinna ověřovat aktuálnost informací uvedených ve sdělení klíčových informací a uvést sdělení do souladu se skutečností. Upravené sdělení musí bez zbytečného odkladu také uveřejnit,“ uvedl premiér.

Podrobně bude upraven také jazyk a forma, kterou musí sdělení klíčových informací mít, s cílem maximálně usnadnit porozumění jeho obsahu účastníky. Stanovená maximální délka celého dokumentu zajistí, že obsah sdělení bude dostatečně stručný a tím lépe srozumitelný.

Zakázáno bude používání odborných a technických termínů, ztěžujících orientaci. Podobně nebude možné uvádět na sdělení klíčových informací taková zobrazení,

Nahrávám...
Nahrávám...