dnes je 25.2.2024

Input:

Nový registr vozidel omezí korupční jednání

7.6.2012, Zdroj: VládaDoba čtení: 2 minuty

Vláda schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel. Jde o první rozsáhlou novelu zákona o provozu vozidel po pozemních komunikacích.

V materiálu jsou zapracována zejména řešení problémů vzešlých z dosavadní praxe. Zásadní změny se pak týkají zejména registrace silničních vozidel, schvalování technické způsobilosti vozidel a kontroly technického stavu vozidel v provozu.

Jednou ze součástí schválené novely je vytvoření právního podkladu pro nový registr vozidel. Dosavadní úprava vychází z koncepce dílčích registrů vozidel, tedy systému neumožňujícího efektivně využít možností elektronických databází a propojení na ostatní systémy státní správy.

Návrh předložený ministrem dopravy Pavlem Dobešem tak počítá do budoucna s novým registrem vozidel, který bude představovat jednotný systém propojený se základními registry, policejní evidencí ale i příslušnými zahraničními evidencemi. Dojde také ke zjednodušení správních postupů při zaznamenávání údajů o vozidle či změn v údajích. Právě propojení do různých registrů usnadní potírání trestné činnosti, zejména při pátrání po odcizených vozidlech.

Lidé si budou moci

Nahrávám...
Nahrávám...