dnes je 25.2.2024

Input:

Nákup nedodaného zboží v nákladech firmy

9.2.2012, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Jsou výdaje za nedodané zboží daňovým nákladem?

Dotaz:

Objednali jsme si zboží po internetu z Irska. Za zboží jsme zaplatili přes bankovní účet. Jednalo se o zboží v hodnotě asi 60 000 Kč. Bohužel se ukázalo, že šlo o podvodníky, zboží nám nikdy nedorazilo a peníze nazpět také nedostaneme, neboť s námi firma odmítá komunikovat. Jsou výdaje, které jsme za toto zboží zaplatili, daňově uznatelné?

Odpověď:

V § 24 ZDP pak jsou uvedeny

Nahrávám...
Nahrávám...