dnes je 2.4.2020

Input:

Kreditní úrok na podnikatelském účtu a daň z příjmů

24.3.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

8.316 Kreditní úrok na podnikatelském účtu a daň z příjmů

Marcela Srněnská

VYŠLO V ČÍSLE 03/2020

Fyzická osoba, neplátce DPH, má zřízen podnikatelský účet, daňové přiznání procentní sazbou. Musí být kreditní úrok vykázaný bankou na konci každého kalendářního měsíce na podnikatelském účtu započítán do daně z příjmu jako ostatní daněný příjem?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 8