dnes je 12.8.2022

Input:

Další výklad k oznamování přeshraničních uspořádání

28.6.2022, Zdroj: Verlag Dashöfer

Povinnost oznamovat přeshraniční daňová uspořádání, která mohou vést k dosažení daňové výhody, byla do českých předpisů implementována od roku 2021. Finanční správa právě vydala pokračování výkladu k této problematice.

Před elektronický formulář pro oznamování uspořádání podle směrnice, pro kterou se vžilo označení DAC 6, se oznamují uspořádání, která mohou přinést daňové výhody.  Advokáti, daňoví poradci, auditoři a notáři jsou z této oznamovací povinnosti vyňati z důvodu profesní mlčenlivosti. Musí však informovat ostatní zprostředkovatele nebo tzv. uživatele uspořádání, že transakci musí oznámit. Pokud není ve hře žádný zprostředkovatel, který by uspořádání mohl oznámit, musí oznámení podat sám uživatel.

Výklad obsažený v Doplnění častých otázek a odpovědí včetně praktických příkladů ve vztahu k oznamovací povinnosti o oznamovaných přeshraničních uspořádání (dále jako „DAC 6“) přináší odpovědi například na tyto otázky:

  • Jak DAC 6 přistupuje k daňově transparentním entitám (např. v. o. s., investiční fond) a jejím jednotlivým investorům (společníkům/partnerům). V některých případech jsou uživatelem nejen transparentní
Nahrávám...
Nahrávám...